fbpx

Jmenuji se Nela Pliešovská.

Provázím ženy na cestě objevování vlastního těla a naslouchání jeho moudrosti. Při své práci používám praktiky a nástroje jógy, práce s dechem, somatických cvičení, energetické práce a techniky všímavosti. Vše doplňuji o vlastní zkušenosti a prožitky. Nabízím jemné vedení a bezpečný prostor pro léčení.

K ženské spiritualitě mě dovedlo léčení mých vlastních traumat, bolístek a bloků. Jsem tu, abych sdílela svůj příběh, inspirovala, pomáhala a dál se učila.

Vnímám, že celá moje cesta začala mentální anorexií, která se do mého života vkradla asi kolem mých 13 let a strávila se mnou přerušovaně přibližně sedm let. Je to velká učitelka a stále je mojí součástí. Kdykoli něco není v mém životě v pořádku a já nejsem v rovnováze, tak se její hlásek ozve vzadu v mé hlavě. Opravdové léčení nastalo až při mém nástupu na vysokou školu, kde jsem poznala ženu, která se potýkala s podobnými problémy a společně jsme na všem začaly pracovat. Zároveň se mi otevřel svět, kdy jsem nemusela být “ta dokonalá, mít všechno připravené dopředu a mít na vše odpověď”.

Hned po začátku vysoké školy jsem si udělala kurz výživového poradce, který mi pomohl uvědomit si, že s “tím jídlem opravdu musím něco udělat”, že už se nechci omezovat a chci mít sílu na všechny věci, které mi dělají radost. Změna vždy začíná zevnitř. Po kurzu jsem sice začala více jíst, ale moje mysl opět nastavovala pravidla, všechno jídlo jsem si vážila a nadměrně jsem cvičila. Všechno se to začalo obracet potom, co jsem se začala stravovat převážně rostlinně, objevila Učebnici sebelásky a vycestovala na první Erasmus do Lotyšska.

Potom se do mého života postupně začínala vkrádat jóga a na druhém Erasmus v Portugalsku už jsem měla jasno v tom, že budu učit jógu a cestovat po světě. A tak se také později stalo. Ještě předtím se v mém životě ale objevilo další trauma, znásilnění od muže, kterého jsem považovala za přítele a následné vyloučení ze skupiny. Tohle trauma jsem si v sobě hezky uložila a skoro nikomu o něm neřekla. Vše jsem si dávala za vinu a styděla jsem se.

Další rok jsem se odletěla do Portugalska znovu a hned po návratu do Čech jsem začala kurz lektora jógy. Opět se mi otevřel nový svět, moje srdce plesalo. Učit jsem začala už ke konci roku 2018 v mém rodném městě a po pár měsících jsem si otevřela jógový prostor, který měl být víc než jen o józe. Ale…Ocitla jsem se uprostřed velice toxického vztahu, začala jsem navštěvovat psychoterapeutku a nakonec skončila i na antidepresivech. Bylo to několik velice temných měsíců, během kterých jsem dvakrát skončila v nemocnici, jednou z toho na operaci, dopisovala diplomovou práci, učila se na státnice a otevírala své podnikání.

Ten vztah ale naštěstí docela brzy skončil a já se vydala na mnohem hlubší cestu léčení. V létě 2019 jsem odjela jako dobrovolník na Healing festival v Brně a tam jsem pochopila, že moje vysoká citlivost, cítění emocí druhých, silné vnímání energií není nic, za co bych se měla stydět. Naopak, je to dar. Teprve tam jsem po skoro třech letech začala znovu otevírat a léčit mé sexuální trauma. Spojovat se se svým lůnem. Léčit přístup ke vztahům a mou důvěru vůči mužům. Začala jsem postupně vstupovat do své plné síly a rozvíjet své dary. Potkala nádherné bytosti a vědomé lidi. A zjistila, že opravdu nejsem divná.

Na konci roku 2019 jsem cítila jsem, že potřebuji změnu, nové učení. V létě jsem si vytvořila nástěnku snů, plnou exotických krajin a na konci listopadu jsem odletěla na malý ostrůvek Gili Air, poblíž Bali, do jógovo-meditačního centra. Tam jsem měla celý rok pracovat jako manažerka a lektorka jógy. Nakonec se všechno vyvinulo trochu jinak, situace s pracovními vízy nebyla taková, jak se na začátku tvářila, přišla koronavirová krize…Zamilovala jsem se do staršího muže, odletěla s ním do Nepálu a pak do Thajska. Viděla jsem všechno, co jsem měla na své nástěnce. A nakonec se vrátila domů, do Čech. Byla to docela rána, se kterou jsem se nemohla pár měsíců smířit. Protože moje plány nevyšly a měla jsem pocit, že jsem zklamala, selhala. Během toho roku jsem se ale naučila mnohem víc, než jsem čekala.

Pak přišlo uvědomění, že patřím sem. Že jsem viděna, slyšena, uznána a přijata. Že je mi v Čechách dobře. Že se nemusím zavděčovat všem. Že jsem dokonalá taková, jaká jsem. Tak se tu postupně zabydluju a už neplánuju. To co má přijít, ke mně přijde. Prostě jen JSEM.

A kdo jsem? Jsem ŽENA, která si jde za svými sny, naslouchá své intuici a nebojí se překážek a výzev. Jsem zranitelná, citlivá a zároveň silná. Učím se nastavovat si své hranice, říkat ne a pouštět to, co už mi neslouží. Neulpívat. Nebýt až moc hodná. Milovat se taková, jaká jsem. Přijímat lekce a učení s lehkostí. Jsem napojena na přírodu a její cykly. A věřím v Pravdu a Lásku.

A moc si přeju, aby se ostatní ženy nebály vstoupit do své síly, osvobodit se od zažitých programů, vzorců a přesvědčení. Aby dělaly to, co je naplňuje a zářily. S Láskou.

Protože všechno je možné. Jsme to my, kdo si tvoří realitu.

I ty si můžeš dovolit tvořit tu svou.


ABSOLVOVANÉ KURZY/WORKSHOPY:

  • Poradce pro výživu (2014, Nutriacademy, Brno)
  • RYT200 – Instruktor power jógy a hatha jógy (2019, Energy studio, Praha)
  • Healing Trauma Through Yoga (e-course) – by David Emerson, overview and understanding of trauma, how to use yoga as part of the healing (prosinec 2019, Trauma Center At Justice Resource Institute)
  • Umění jógového dotyku – Asistence v ásánách (listopad 2019, Yoga World, lektorka Petra Záveská Duspivová)
  • Workshop s Dr. Rajbirem Dhillonem – Páteř, její zdraví a duchovní pokrok; Nádech, výdech a pránájáma; Začlenění jógové praxe do každodenního života; Odkrytí maskovaných zranění z jógy (srpen 2019, Harmony Yoga Institut)
  • Reiki Teacher & Master – Lisa Powers (duben 2020)